Rzuciłem palenie - co dzięki temu zyskuję?

Rzuciłem palenie - co dzięki temu zyskuję? Data dodania: 13-01-2014


1.  Spada ciśnienie – nikotyna ma działanie stymulujące i zwiększa akcję serca. Ciśnienie wraz z tętnem wraca do normy i zmniejsza się ryzyko zawału.

2. Mocne płuca – mniej więcej po miesiącu zniknie z twarzy typowa bladość, a skóra odzyska jędrność. Wydolność płuc może się zwiększyć nawet o 1/3. Po dziesięciu latach, ryzyko zawału będzie zmniejszone o połowę.

3. Pobudzenie zmysłów – mniej więcej po dwóch dniach od rzucenia palenia, zaczynają się odbudowywać zakończenia nerwowe w nosie, co sprawia, że wraca zmysł węchu, a co za tym idzie - również smaku. Komórki węchowe odnawiają się dzięki poprawie krążenia oraz zwiększonej dostawie tlenu.

4. Jesteś głodny/a – jedna z ujemnych stron rzucenia palenia. Może być odczuwalne zmęczenie i rozdrażnienie. Spada również poziom cukru we krwi, co skutkuje zwiększonym apetytem. Staraj się wtedy zwiększyć podaż wody zamiast pakować kolejną kanapkę do ust.

5. Swobodny oddech – Dym papierosowy powoduje podrażnienie delikatnego nabłonka dróg oddechowych i ich zwężenie. Dlatego palacze szybciej się meczą, dyszą i kaszlą przy próbie wysiłku. Już po kilku dniach powinieneś czuć poprawę, ponieważ obkurczone oskrzela rozluźniają się.

powrót do listy " Wasze Pytania - Moje Odpowiedzi"

Copyright © 2011 Michal Chalabala Trener Personalny || Created by: woopem