Dlaczego robienie brzuszków nie zgubi Ci "oponki" z brzucha?

Dlaczego robienie brzuszków nie zgubi Ci "oponki" z brzucha?
Data dodania: 22-12-2014


Wiele osób utożsamia ćwiczenia mięśni brzucha ze spalaniem tkanki tłuszczowej z tej okolicy. Niestety same robienie popularnych brzuszków nie odkryje "tarki", którą...wszyscy mamy! Sęk w tym, żeby skutecznie ją odkryć. Ciągłe "pakowanie" brzuchów na pewno wzmocni środkową część ciała, mocniej uwydatniając brzuśce, jednak jeśli są one zakryte tkanką tłuszczową to miej pewność, że same się przez nią nie przebiją smiley

To co jest skuteczne to trening całego ciała. Nie skupiaj się wyłącznie na pojedyńczych mięśniach swojego organizmu tylko zaangażuj w jednym czasie wiele z nich. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na ćwiczeniach mięśni dwugłowych ramion to połącz je np. z ćwiczeniami na nogi. Twoje serce będzie musiało się bardziej wysilić i na pewno zbliżysz się do osiągnięcia sukcesu. Skutecznym sposobem są również: metoda obwodowa oraz stacyjna - wiele ćwiczeń na różne grupy mięśniowe, krótkie przerwy wypoczynkowe pomiędzy nimi (lub w ogóle bez nich) i spora intensywność.

Wracając do mięśni brzucha to nie musisz ich wykonywać codziennie - one również potrzebują odpoczynku. 3x w tygodniu, z jednym dniem przerwy pomiędzy, to dawka optymalna. Dorzuć do swojego repertuaru ćwiczeń MOSTEK na przedramionach (na zdjęciu), a możesz być pewny, że zyskasz nawyk utrzymania napiętego korpusu, jednocześnie angażując przy tym głębokie partie mięśni brzucha.

Na zdjęciu wariant bardziej zaawansowany, z uniesioną nogą oraz przedramionami opartymi na piłce BoSU.

PAMIĘTAJ!

1. Nie napinaj zbyt mocno górnej części grzbietu (zaokrąglone plecy)

2. Trzymaj naturalne krzywizny kręgosłupa

3. Przedramiona ustaw równolegle do siebie

Powodzenia!

powrót do mini bloga Chalabali

Copyright © 2011 Michal Chalabala Trener Personalny || Created by: woopem